Giriş yapmadınız.

#1 17.03.2015 11:30:50

radiva
Üye
Kayıtlı: 26.02.2015

LARAVEL 5 Yeni Sınıf Nasıl Eklenir?

Merhaba,

1- örneğin githubdan birisinin yazdığı excel sınıfını indirdim, bu sınıfı kullanmak icin hangi klasore kopyalamam gerekiyor ve hangi işlemleri yapmam gerekir?
2- kendi sınıfımı yazdım bu sınıfı nereye kopyalayacagım ve sınıfıma heryerden ulasmak icin ne yapmalıyım?

#2 17.03.2015 12:10:17

evrend
Üye
Yer: DÜZCE
Kayıtlı: 26.05.2014
Website

Yanıt: LARAVEL 5 Yeni Sınıf Nasıl Eklenir?

radiva yazdı:

Merhaba,

1- örneğin githubdan birisinin yazdığı excel sınıfını indirdim, bu sınıfı kullanmak icin hangi klasore kopyalamam gerekiyor ve hangi işlemleri yapmam gerekir?
2- kendi sınıfımı yazdım bu sınıfı nereye kopyalayacagım ve sınıfıma heryerden ulasmak icin ne yapmalıyım?

Lütfen söylediklerimi yanlış anlamayın ama açtığınız başlıklara baktığımda dökümanlara bakmadan, forumda arama yapmadan yada genel bir arama yapmadan konu açıyormuşsunuz gibi hissettim. Sorduğunuz soruyu laravel ile ilgili bir proje yapıyorsanız en başında görmeniz gerekmekteydi. Sorduğunuz soruyla ilgili Composer, autoloading olaylarına bakmanızı tavsiye ederim? Laravel paketleri ile ilgilide aşağıdaki dökümana gözatabilirsiniz.
http://laravel.com/docs/5.0/packages

Son düzenleyen evrend (17.03.2015 12:10:34)

Unutmayın, HERKOD aynı değildir.
Fiyat/Performans Cloud için: Digital Ocean.
Ayda 2,5$'a 512Mb ram, 1Core CPU Cloud için: Vultr.

#3 17.03.2015 14:58:25

MURATSPLAT
Yönetici
Yer: Antalya
Kayıtlı: 06.05.2014
Website

Bu sorunun L5 alakası yok.  @evrend +1

Yapmak istediğinizi gerçekleştirmek için . Öncelikle Namespace'in ne olduğunu bilmelisiniz. Sonrasında composer öğrenmelisiniz. Eğer sorun sadece bir sınıf eklemekse.

Muhtemelen işinize yarar bir laravel eklentisi github'da olabilir. Hızlı çözüm adına bakabilirsiniz.

@radiva senin için söylemiyorum yanlış anlama.
Forum yavaş yavaş hiç sevmediğim 'ceviz' kullanıcıları ile dolmaya başladı. Onlar yüzünden ceviz forumundan kaçmıştım big_smile

#4 17.03.2015 16:12:43

mgsmus
Moderatör
Yer: Mersin
Kayıtlı: 17.08.2013
Website

Kendi yazdığınız sınıfı projenizde istediğiniz yere koyabilirsiniz. Murat'ın da dediği gibi öncelikle namespace olayını kavramalısınız. Ondan sonrasını composer hallediyor.

Forum alt kısmı