Giriş yapmadınız.

Duyuru

TÜRKÇE KİTAP DUYURUSU:
Laravel 5 : Laravel 5.1 Güzelliği (Türkçe)
Vue.js 2 : Vue.js 2 Majesteleri (Türkçe)

#1 25.09.2014 15:03:32

betho
Üye
Kayıtlı: 15.05.2014

Ckeditor inline style sorunu ?

Arkadaşlar merhaba

Admin panelimde ckeditor kullanıyorum içeriklere değişik sitller veriyorum renk kalınlık resim linkleri  vb. bunu da veri tabanıma kaydediyorum ancak kayıtlar düz yazı olarak kaydediliyor.

Doğal olarak da ne admin paneldeki ckeditor ataması yaptığım textarea da ne de ön taraftaki div in içinde ayarladığım style lar değil düm düz yazılar görünüyor

Php ile çalışırken ckeditör de kayıt edilen textarea içerikleri veri tabanına html tagları ile beraber kaydoluyordu ancak Laravelde düz yazı olarak kaydoluyor ve ckeditor kullanmanın hiç bir mantığı kalmıyor gibi oluyor sad

Ben nerede hata yapıyorum yada laravel ORM si html taglarını otomatik mi siliyor ?

Her iki durumda da yardımınız gerekiyor , bu konuda fikri olanlardan yardım bekliyorum

Şimdiden teşekkürler

Selam ve dua ile

#2 25.09.2014 20:00:01

okursan
Üye
Kayıtlı: 31.08.2014

Yanıt: Ckeditor inline style sorunu ?

kodları paylaşırsanız bakalım neler yapmışsınız.

~~~

#3 25.09.2014 23:06:18

mgsmus
Moderatör
Yer: Mersin
Kayıtlı: 17.08.2013
Website

Ben de CKEditor kullanıyorum, 4.1 ile gelen advanced content filter özelliği tagları filtreliyor. Kaldırmak için config.js dosyanıza şunu ekleyin:

config.allowedContent = true;

#4 26.09.2014 06:04:13

betho
Üye

mgsmus yazdı:

Ben de CKEditor kullanıyorum, 4.1 ile gelen advanced content filter özelliği tagları filtreliyor. Kaldırmak için config.js dosyanıza şunu ekleyin:

Bunu zaten en baştan eklemiştim ckeditor config.js ye ancak yinede sorun değişmemişti bu nedenle uradan yardım talebinde bulunmuştum , belki aynı şekilde bu sorunu yaşayan ve çözümünü bulan vardır diye...

@okursan kardeşim kodlarda pek bir ayrıntı yok yinede vereyim

<textarea class='form-control' id='editor1' rows="19"  cols='80' name="body"></textarea>

bu textarea fieldına ait kod

aşağıdaki de js kodu

@section('js')
{{HTML::script('Backend/assets/plugins/ckeditor/ckeditor.js')}}
<script>
    $(document).ready(function(){
       CKEDITOR.replace('editor1', {
      uiColor: '#9AB8F3',
      height:250
    });
    });
</script>
@stop

Buradaki kodlar ckeditorun kendi sitesinde verdiği şekilde zaten

Mesele bence kodlarda değil ckeditor de bir ayar meselesi gibi sanki ...

#5 26.09.2014 06:31:25

betho
Üye

Evet mesele bir ayar meselesi imiş.Çözümünü de verelim bu sıkıntıyı çekenler uğraşmadan halledebilsin

Config.js dosyasına
config.allowedContent = true, yazmak bu sorunu çözmeye yetmiyor ancak bununla beraber

config.htmlEncodeOutput = true;

Yazıldığında sorun çözülüyor bu konuda daha fazla detay ve özellik için  http://docs.ckeditor.com/#!/api/CKEDITOR.config saydfasındaki config ayarlarını gözden geçirebilirsiniz

Burada config ayarlamalarının ne manaya geldiği neye yaradığı ve nasıl yapılacağı konusunda örnek kodlamalar da mevcut

Yalnız bu defada veritabanına &lg; tarzında html special karakterleri, ile ekleme yapıyor , bu nedenle de ön tarafta kodlar görünüyor style görünmüyor

Bu durumda da ön tarafta bu html özel karakterlerini düzenliyoruz
<?php echo str_replace("&lt;","<",str_replace("amp;","",str_replace("&gt;",">",$var->body))); ?>  yada blade içinde aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz
{{str_replace("&lt;","<",str_replace("amp;","",str_replace("&gt;",">",$var->body)))}} yada bunu özel bir fonksiyona tanımlayıp o fonksiyona temizletebilirsiniz

Selam ve dua ile

Son düzenleyen betho (26.09.2014 07:48:42)

Forum alt kısmı