Giriş yapmadınız.

#1 04.12.2013 18:48:55

mgsmus
Moderatör
Yer: Mersin
Kayıtlı: 17.08.2013
Website

Laravel 4 için hosting arıyorum

Merhaba arkadaşlar

Bu laravel için nasıl hosting bulabiliim? hmm

Ya fileinfo eksik ya ssh yok ya symlink kapalı... bana laravel 4 ü rahatça kullanabileceğim bir shared hosting önerin lütfen, Türkiye lokasyon olsun. Bıktım artık bu işlerden. Adam çıkmış bana güvenlik sebebiyle fileinfo yu kapattık diyor...

#2 04.12.2013 19:39:15

ytsejam
Üye
Kayıtlı: 13.05.2013

Yanıt: Laravel 4 için hosting arıyorum

Linode ya da Digitalocean öneririm sana .. DO biraz daha ucuz. Shared hosting ile ben de çok uğraştım hiç gerek yok.

#3 04.12.2013 19:47:54

selcuk
Üye
Kayıtlı: 17.03.2013
Website

Shared hosting de de kullanılabilir biraz araştırırsanız nasıl olduğunu bulabilirsiniz. Laravel3 ü turhost da shared hostingde çalıştırmıştım.
Bunun dışında git ve composer çalıştırabileceğin hazır bi sistem sunan bir firma malesef Türkiye de bilmiyorum ben. Hosting konusu bizim ülkemizde çok sıkıntılı, bu konuda girişim projeside hiç çıkmıyor bizden.
Cevaba gelirsek http://fortrabbit.com/ kullanabilirsin. Bazı kısıtlamalarla ücretsiz hesapla projeni deploy edebilirsin. Daha sonra parasını ödeyip ücretli hesaplarla kullanmaya devam edebilirsin. Git kullanabilirsin, composer çalıştırabilirsin. https://laracasts.com/lessons/from-zero … fortrabbit şuradan jeff'in fortrabbit anlatımınada ulaşabilirsin.

Son düzenleyen selcuk (04.12.2013 19:49:48)

freelance developer | ingilizce öğretmeni

#4 04.12.2013 22:00:30

Aristona
Üye
Yer: Kastamonu
Kayıtlı: 08.02.2013
Website

Ben Appfog, Fortrabbit, Digital Ocean ve Natro'nun shared hostinglerini kullanıyorum. Hepsinin kendimce artı ve eksilerini yazayım.

DigitalOcean birPaaS olmadığı için SSH ile bağlanıp kurulum işlemlerimi kendin gerçekleştirmen gerekiyor. İşlemleri gerçekleştirdikten dropletin kopyasını alıp diğer dropletlerde kullanabiliyorsun. Bir droplet aylık 5 dolara denk geliyor. Şuana kadar 30 dolarlık hediye bakiye gönderdiler. Bana harcama yaptırmıyorlar pek roll Kopyaları tutmak için de belli bir ücret talep ediyorlar ancak kafaya takılacak bir miktar değil.

Appfog bir PaaS servisi. Deployment için kendi gemini kuruyor ve işlemleri onun üzerinden yapıyorsun. "af login" veya "af update" gibi. Deployment esnasında dosyaları sıkıştırıp gönderiyor ama bu işlem benim makinamda birkaç dakika sürüyordu. Fortrabbit'e göre daha fazla resource veriyor, daha fazla instance açabiliyorsun ve freeze olayı yok.

Fortrabbit'ye Appfog alternatifi bir PaaS servisi. Freeze olayı var ama pekte kafaya takılacak birşey değil. Arada bir unfreeze yapmak gerekiyor uygulamayı. Bunun dışında git ile deploment yapmak çok harika - özellikle sunucu tarafında composer çalıştırmak şahane bir fikir. Uygulamanın sadece business tarafı upload ediliyor, düşük upload hızı için bulunmaz nimet. "git push fortrabbit master" yazarak deploy edebiliyorsunuz projenizi. Freeze olayını kaldırmak isterseniz aylık 10€ ücreti var. Açıkcası Fortrabbit bana AppFog'dan daha kullanışlı geliyor. Ancak bunlar PaaS olarak geçtiği için fiyatları biraz pahalı. Ben PaaS servislerinin bedava versiyonlarını yazlım geliştirme aşamasında kullanıyorum. Sunucu konusunda müşteriler ne isterse ona göre bir çözüm üretiyoruz çünkü çoğu kişi PaaS'lara aylık 10€ vermek istemiyor.

Shared hosting olarak Natro'nun linux/cloud tabanlı sunucularını kullanıyorum. PHP 5.3 kullandıkları için array dereferencing gibi olaylar can sıkıyor ve hala Suhosin yamasından medet umuyorlar. (ilginç) Şu sıralar PHP 5.4'e geçeceğiz demişlerdi, durum nedir bilmiyorum. Extension/php.ini sıkıntısı yaşadığımız zaman uygulamamızı açık olan sunuculara taşıyorlar. Şuan Natro üzerinde çalışan birkaç tane Laravel uygulamam var, sıkıntı yaşamadım. Yaşadıklarımı da bir şekilde çözdüm.

Eğer bu opsiyonların hiçbiri sizin için uygun değilse ve illa SSH yetkisi istiyorsanız, İdeal Hosting'in TR lokasyonlu linux VPS'lerini inceleyebilirsiniz. 2009-2011 arası Fazlı bey'in müşterisi olmuştuk. İşini çok iyi yapıyor, tavsiye ederim.

Son düzenleyen Aristona (04.12.2013 22:03:03)

"Eğer 6 ay önce yazdığın kodları gördüğünde utanmıyorsan, kendini yeterince hızlı geliştiremiyorsun demektir."

Site: http://anilunal.com/
Blog: http://aristona.github.io/

#5 05.12.2013 11:59:59

Arda
Üye
Yer: İstanbul
Kayıtlı: 08.03.2013
Website

sunucu yönetirim diyorsanız başlangıçta digital ocean, ilerde ovh vs. yok sunucu yönetmem hostingim olsun ama shell de kullanayım artisan komutları da olsun diyorsanız kesinlikle fortrabbit wink

Son düzenleyen Arda (05.12.2013 12:00:33)

PacktPub'dan çıkan kitaplarım: Laravel Application Development Blueprints, Laravel Design Patterns & Best Practices.
Türkçe çıkan kitabım: Raspberry Pi

Forum alt kısmı