Giriş yapmadınız.

#1 23.04.2019 12:05:54

Kevin-Mitnick
Üye
Kayıtlı: 26.05.2016

Senaryo

Selamlar bir senaryo hakkında fikrinizi almak istedim.

http://prntscr.com/nfouqk  böyle bir arayüz ile çalışana izin ekliyorum sorun yok . çıkaramadığım yer çalışanın toplam izin hakkı olan bölüm bu bölümde yaptığım zaman tek tabloya kayıt oluyor. Bu üyeye bir daha izin verdiğimiz zaman o tabloda toplam izinden bundan falan çıkarmam lazım bunun için nasıl bir yol izlersiniz acaba ? ayrı bir yerde tanımlamak aklıma geldi ? user_id , toplam izin günü diye falan ne doğru olduğunu kestiremiyorum.Bu işlemler sonucunda bodro çıkarmaya çalışıyorum bu izin kısmında kaldım. Çalıştığı gün sayısı , kullandığı izin sayısı gibi alanlar lazım şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen Kevin-Mitnick (23.04.2019 12:07:32)

Mister Koder

#2 23.04.2019 14:04:32

mgsmus
Moderatör
Yer: Mersin
Kayıtlı: 17.08.2013
Website

Yanıt: Senaryo

Çok mu abartı olur bilmiyorum ama şöyle bir tablo olabilir:

+-------------+-------+----------------------+-----------------------------+--------------------+
|   user_id   | year  |       days_off       |        from_previous        |       total        |
+-------------+-------+----------------------+-----------------------------+--------------------+
| (kullanıcı) | (yıl) | (bu yıl toplam izin) | (geçen senelerden devreden) | (toplam izin günü) |
| 1           | 2019  | 40                   | 10                          | 50                 |

#3 23.04.2019 14:59:16

Kevin-Mitnick
Üye
Kayıtlı: 26.05.2016

@mgmus hocam buna da bakabilirim teşekkürler.Bunun için ayrı bir form da kullanıcıya kayıt yaptırırsam tamamdır herhalde.

http://prntscr.com/nfrrgx tablo yapım bu şekilde şuan.

Son düzenleyen Kevin-Mitnick (23.04.2019 15:05:44)

Mister Koder

#4 23.04.2019 17:49:27

alihankoc
Üye
Kayıtlı: 14.09.2017

Teknik kısımla ilgili değil ama İngilizce ile ilgili bir sorundan bahsedeyim.
Tablo alanlarında kullandığınız permission kelimesi çalışanın aldığı izin ile aynı anlamda değildir.
Tavuk Çevirme = Chicken Translate
gibi birşey oluyor bu şekilde.

Permission ın karşılığı olan izin, olanak vermek anlamındaki izindir.
Sizin kullanmanız gereken izin'in kullanım şekli aşağıdaki gibidir.

yıllık izin => annual leave
izin almak => take leave
yıllık izin almak =>     take annual leave
yıllık izin kullanmak => use annual leave
ücretli yıllık izin => paid annual leave
yıllık toplam izin => accrued annual leave
yıllık ücretli izin => annual salaried leave of absence  (bir başka kullanımı)

Kolay gelsin. smile

Forum alt kısmı