Giriş yapmadınız.

#1 13.04.2019 21:36:17

cbanill
Üye
Kayıtlı: 13.04.2019

Veri çekemiyorum Yardım edin

Var olan projemi geliştirme amaçlı sistem için üyelere mesaj göndermek için veri tabanından gerekli ayarlamayı ve tablo eklemeyi yaptım fakat tek sorunum bu verileri çekmek  yardımlarınızı bekliyorum.

#2 14.04.2019 00:10:29

mgsmus
Moderatör
Yer: Mersin
Kayıtlı: 17.08.2013
Website

Yanıt: Veri çekemiyorum Yardım edin

Çok genel bir soru sormuşsunuz. O yüzden:
https://laravel.com/docs/5.8/database

#3 15.04.2019 15:54:27

masterturk
Üye
Kayıtlı: 28.02.2019

Açıkçası konu başlığı ile aynı soruna sahibim ve yeni bir konu açma gereği hissetmedim.

Laravel siteme dimsav/translatable eklentisi kurdum ve ilgili tablo modellerime ek translation modellerini oluşturdum.
Translatable eklentisini kurmadan önce aşağıdaki komutla direk mariadb'den verileri çekiyordum.
Lakin bu eklenti ile değişik dillerdeki verileri çekebilmem için Model üzerinden Eloquent metodu ile çekmem gerekiyor sanırım.

Dökümanlarda ilgili yerleri birden çok defa okumama rağmen aşağıdaki kodu çeviremedim.

Yardımcı olur musunuz ?

SELECT *, products.id AS pid
      FROM products
      INNER JOIN photos ON products.albumid = photos.album_id WHERE products.type = 'GMS'

Teşekkürler.

#4 16.04.2019 13:40:06

masterturk
Üye

Products::select('*', 'products.id AS pid')
                  ->join('photos', 'products.albumid', '=', 'photos.album_id')
                  ->where('products.type', '=', 'GMS')
                  ->get();

Bu şekilde bir sonuca ulaştım fakat bu seferde

SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near '[{"id"?,"number":"Y-G-01","name"?,"type":"GMS","description"?,"details"?,"brochu' at line 1 (SQL ....

Bu şekilde bir hata alıyorum. MariaDB ile bir entegrasyon sorunu gibi gözüküyor. Fikri olan varmıdır acaba?

Teşekkürler.

masterturk yazdı:

Açıkçası konu başlığı ile aynı soruna sahibim ve yeni bir konu açma gereği hissetmedim.

Laravel siteme dimsav/translatable eklentisi kurdum ve ilgili tablo modellerime ek translation modellerini oluşturdum.
Translatable eklentisini kurmadan önce aşağıdaki komutla direk mariadb'den verileri çekiyordum.
Lakin bu eklenti ile değişik dillerdeki verileri çekebilmem için Model üzerinden Eloquent metodu ile çekmem gerekiyor sanırım.

Dökümanlarda ilgili yerleri birden çok defa okumama rağmen aşağıdaki kodu çeviremedim.

Yardımcı olur musunuz ?

FROM products
      INNER JOIN photos ON products.albumid = photos.album_id WHERE products.type = 'GMS'

Teşekkürler.

#5 16.04.2019 13:49:56

mgsmus
Moderatör
Yer: Mersin
Kayıtlı: 17.08.2013
Website

* yerine products.* şeklinde deneyin.

#6 16.04.2019 18:01:23

masterturk
Üye

mgsmus yazdı:

* yerine products.* şeklinde deneyin.

Malesef üstadım yine aynı hatayı alıyorum.

#7 22.04.2019 12:28:23

masterturk
Üye

FROM products, photos
     where products.albumid = photos.album_id 
     and  products.type = 'ACC'
     and  photos.id in (select max(p.id) from photos p where p.album_id = photos.album_id)

üstteki kodu

Products::select('*', 'products.id AS pid')
      ->join('photos', 'products.albumid', '=', 'photos.album_id')
      ->where('products.type', 'ACC')
      ->whereRaw('photos.id IN (SELECT max(p.id) from photos p where p.album_id = photos.album_id)')
      ->get();

Bu şekilde çalıştırıp sonuca ulaştım. Belki konuyla ilgili çözüm arayan arkadaşlara yardımcı olur.

Forum alt kısmı