Giriş yapmadınız.

#1 15.02.2019 01:03:33

subasioguz
Üye
Kayıtlı: 19.03.2015

Laravel lisanslama işlemi

Merhaba,

Laravel projesinde lisanslama yaptım. Uzak sunucudan çekiyorum. Fakat kafama takılan bir kaç sorun olduğu için bunu sormak istedim.

Middleware olarak yazmadım çünkü engellemesi kolay olur gibime geldi. Özel bir class yazıp kontrol etmek istediğim controller dosyalarının construct metodunda çağırıyorum. (Dosyalar ioncube ile şifreli olacak.)

Fakat dediğim gibi bu yazılan class'a benzer bi class oluşturup bu kısmı geçebilirler gibime geliyor. Bunu aşmamın yolu nedir acaba ?

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

İyi çalışmalar dilerim.

#2 15.02.2019 08:32:12

mgsmus
Moderatör
Yer: Mersin
Kayıtlı: 17.08.2013
Website

Yanıt: Laravel lisanslama işlemi

Dosyaları karşı tarafa verdiğiniz sürece ne yaparsanız yapın, aşmak isteyen bir şekilde aşar. Bir de üstüne size bakım ve güncelleme külfeti çıkacak.

Bu yöntem artık o kadar eskidi, bu tarz çalışanlara o kadar sorun çıkardı ki artık üzerine konuşmak gereksiz, retorikten öteye gidemiyor.

Daha önce de forumda konuşuldu, genel görüşümüz SaaS. Projenizi hizmet olarak satacaksınız.

#3 15.02.2019 11:17:09

subasioguz
Üye
Kayıtlı: 19.03.2015

Merhaba,

Cevabınız için teşekkür ederim. Fakat bu sunduğum yazılım hizmet olarak satabileceğim bir şey değil. Örnek verecek olursam; whmcs.

O yüzden böyle bir şekilde satmam gerekiyor.

Son düzenleyen subasioguz (15.02.2019 11:17:35)

#4 15.02.2019 12:39:37

mgsmus
Moderatör
Yer: Mersin
Kayıtlı: 17.08.2013
Website

Anladım. Forumda daha önce yapmış arkadaşlar varsa belki yardımcı olabilirler.

#5 24.02.2019 16:56:22

elementaryos
Üye
Kayıtlı: 20.04.2017

Yaptığın yazılımın bir kötüsünü yap onları dağıtmaktan çekinme, bu da bir yöntem nihayetinde biraz da zorlaştırabilirsin anlaşılmasını kimse üstünden devam etmek istemez.
Lisansa kim riayet eder ki ? Mahkemeye de veremeyeceğine göre ticari hakkını kendi sunucunda barındırıp kullanım hakkını vermiyorsan spagettilik katmayı düşünebilirsin.
Fakat ben normal bir firmanın sana tekrar tekrar yaptırmak yerine senin paneline tema değiştirerek daha ucuza yapmak varken ahlaki değil diyeceğini sanmıyorum.
Şifreleme eğer vereceksen mantıklı görünüyor. En azından sineklik görevi görür.

Forum alt kısmı