Giriş yapmadınız.

Duyuru

TÜRKÇE KİTAP DUYURUSU:
Laravel 5 : Laravel 5.1 Güzelliği (Türkçe)
Vue.js 2 : Vue.js 2 Majesteleri (Türkçe)

#1 10.01.2019 17:41:45

caner_dmn
Üye
Kayıtlı: 23.05.2018

Laravel ile Api oluşturma hakkında

Merhaba arkadaşalar sistemimdeki veritabanımda yaklaşık 30 tane tablom var. Sistemime birçok platformdan işlem sağlamak için api oluşturmaya karar verdim ancak tüm işlemlerim için tek tek route oluşturup gerekli işlemlerimi birde apide de yazmam gerekiyor bunun yerine veritabanımdaki tüm tablolarıma kolayca insert update vs. işlemlerini sağlayacak şekilde bir api yapsam daha çok işime yaracak gibi duruyor. Birçok yerdede araştırdım bu şekilde veren kütüphanaler var. Ama ben çalışıramadım nasıl yapılabilir.

https://github.com/swisnl/json-api-server Bu kütüphaneyi denemeye çalıştım ancak çalıştıramadım. Sizin bildiğiniz bu şekilde Modele uygun bir şekilde api Controllerini oluşturan bir kütüphane varmı veya nasıl daha kolay yapabilirim ben bu işlemi. ?

#2 11.01.2019 01:35:45

mgsmus
Moderatör
Yer: Mersin
Kayıtlı: 17.08.2013
Website

Yanıt: Laravel ile Api oluşturma hakkında

Repository'ler oluştururak modeller üzerinde yaptığınız işlemleri mikro servislere ayıracaksınız.

Böylece aynı işi hem normal controller'lar içerisinde hem api controller'ları içerisinde ya da istediğiniz yerde tekrar aynı kodları yazmadan yapabilirsiniz.

Forum alt kısmı