Giriş yapmadınız.

Duyuru

TÜRKÇE KİTAP DUYURUSU:
Laravel 5 : Laravel 5.1 Güzelliği (Türkçe)
Vue.js 2 : Vue.js 2 Majesteleri (Türkçe)

#1 05.08.2018 13:25:46

nemerki
Üye
Kayıtlı: 23.06.2018

Veritabanı ftp ile senkronizasyon

Merhabalar

Beim bir sorunum var bilen birileri yardımcı olursa çok sevinirim

Şimdi ben localde çalışıyorum aynı zamanda localde çalıştığımı phpstormda Tools/Deployment kısmından hosting üzerindeki dosyayla da eşleştirdim  ve automayic upload yaptım yani localde yaptığım tüm değişiklikler server uzerinde de değişiyor buraya kadar bir sıkıntı yok şimdi yapmak istediğim veritabanını da aynı bu şekilde sencronize etmek yani  localhostda phpMyAdmin üzerinden eklediğim bütün veritabanları içerikler falan hepsi otomatik olarak serverdaki veritabanına yüklensin varmıdır bunun bir yolu

#2 06.08.2018 07:58:52

Kevin-Mitnick
Üye
Kayıtlı: 26.05.2016

Yanıt: Veritabanı ftp ile senkronizasyon

internet üzerinde örnekler var eğer sunucu ssh a izin veriyorsa youtube üzerinde videolar bulabilirsin

Mister Koder

#3 06.08.2018 08:21:34

deathisonitsway
Üye
Kayıtlı: 01.02.2016

anlık senkronize çok yalnış bir çalışma şekli.her an - her code - prod ortamda gözükmemesi gerekiyor.test ortamının son halidir prod ortam.
Bu şekliyle siz sürekli - yalnış olabilecek kodu proda aktarıyorsunuz.

Laravel does not save you. Php knowledge only save you. Do not become a Laravel programmer, just the opposite,become php developer.

#4 06.08.2018 09:49:38

caner_dmn
Üye
Kayıtlı: 23.05.2018

@deathisonitsway arkadaşımıza katılıyorum. yaptığın tüm kodların sürekli online ortamda gözükmesi küçük bir hatada projen büyükse veritabanı verilerini bozmana sebep olabilir. sorunun cevabına gelirsek laravel migrationlarla çalışırsan projen sunucuya yüklendiğinde migrationlar çalıştırılır ve veritabanında olmayan tablolar oluşturulur. Sunucuda migrationları çalıştırmak için :

Artisan::call('migrate', array('--database' => 'config_icindeki_veritabanı_baglantın', '--path' => 'database/migrations', '--force' => true));

Tek bir veritabanı ile çalışıyorsan '--database' => 'config_icindeki_veritabanı_baglantın' burayı kaldırabilirsin.

#5 06.08.2018 09:58:18

alihankoc
Üye
Kayıtlı: 14.09.2017

Ben de doğru bulmuyorum ama çok lazımsa, sunucudaki mysql e uzak erişim izni verip tek bir db kullanmak yani localdeyken de uzak veritabanına bağlanmak iyi bir çözüm olabilir. Öteki türlü gerçek bir veri göçü olayına girmek gerekir ki az biraz tecrübe ve zaman gerektirir. Çok da gerekli olduğunu düşünmüyorum sizin açınızdan.

#6 06.08.2018 13:06:23

nemerki
Üye
Kayıtlı: 23.06.2018

Yapmak istediğimi tam anlatamamışım qaliba.
Şimdi olay şöyle ki ben normalde localde çalışıyorum çalışdığım proje şuan halka açık değil sadece müşteri günlük olarak ilerlemeleri görmek istiyor bende kendi alan adımın altına subdomine açarak oraya yükledim projeyi müşterim de ordan girip bakıyor ilerlemeye
Kodda yaptığım değişiklikler phpstormun deployment aracı ile yükleniyor zaten ama sıkıntı şu ki mesela benim bir kategori tablom var ben bu kategori tablosuna  bir veri eklediğim zaman doğal olarak localdeki veritabanına ekleniyor ama ben istiyorum ki serverdakine de yüklensin ben herdefasında localdeki veritabanını indirip serverdaki veritabanına yüklemek zorunda kalmayayım

#7 06.08.2018 14:19:41

caner_dmn
Üye
Kayıtlı: 23.05.2018

nemerki yazdı:

Yapmak istediğimi tam anlatamamışım qaliba.
Şimdi olay şöyle ki ben normalde localde çalışıyorum çalışdığım proje şuan halka açık değil sadece müşteri günlük olarak ilerlemeleri görmek istiyor bende kendi alan adımın altına subdomine açarak oraya yükledim projeyi müşterim de ordan girip bakıyor ilerlemeye
Kodda yaptığım değişiklikler phpstormun deployment aracı ile yükleniyor zaten ama sıkıntı şu ki mesela benim bir kategori tablom var ben bu kategori tablosuna  bir veri eklediğim zaman doğal olarak localdeki veritabanına ekleniyor ama ben istiyorum ki serverdakine de yüklensin ben herdefasında localdeki veritabanını indirip serverdaki veritabanına yüklemek zorunda kalmayayım

sende uzak veritabanını kullan o zaman local çalışmanda. uzak mysql sunucusundan kendi ip adresine erişim izni ver böylece çalışabillirsin. tablo ekleneceksede uzak veritabanına ekle localdekini kullanma.

Forum alt kısmı