Giriş yapmadınız.

Duyuru

TÜRKÇE KİTAP DUYURUSU:
Laravel 5 : Laravel 5.1 Güzelliği (Türkçe)
Vue.js 2 : Vue.js 2 Majesteleri (Türkçe)

#1 14.05.2018 18:24:46

vehbiakdogan
Üye
Yer: Erzurum
Kayıtlı: 02.02.2017
Website

Laravel Hakkındaki Sorularıma Cevap Arıyorum

Öncelikle herkese merhaba.

Laravel hakkında bazı sorularım ve düşüncelerim var bu sorularıma cevap arıyorum.

Genelde basit Yönetim panelli kurumsal siteler yapıyorum, basit bir mvc yapısı ile işimi görüyorum. Şimdi ben laravele geçmeyi düşünüyorum ama aklıma takılan sorularımı aşağıda paylaşayım.
1- Laravelde hem admin panelini hemde siteyi aynı anda kodlayabilecekmiyim?
2- Kendime ait bir sunucum yok genelde müşterilerime hosting satın alıyorum. Laraveli bu hostinglerde çalıştırabilecekmiyim?
3- Laravele istediğim kütüphaneyi kolayca entegre edebilecekmiyim?
4- Laravel basit yönetim panelli siteler için kullanılmalımıdır?

Sorularıma cevap verirseniz çok memnun olurum.

Not: Laraveli daha önce çok azda olsa kullandım ama kendi yazdığım yönetim panelini laravele geçirecek vakit bulamadığım için laravele geçememiştim bu sefer sorularıma cevap bulup geçmeyi düşünüyorum.

#2 14.05.2018 20:29:46

mgsmus
Moderatör
Yer: Mersin
Kayıtlı: 17.08.2013
Website

Yanıt: Laravel Hakkındaki Sorularıma Cevap Arıyorum

En azından bir VPS ya da Cloud Platform kullanmanız gerekiyor. Büyük ihtimalle müşterilerinize aldığınız hostinglerde kullanamayacaksınız ya da size takla attıracak.

Onun dışında diğer sorularınız için cevap Laravel.

#3 14.05.2018 21:34:22

deathisonitsway
Üye
Kayıtlı: 01.02.2016

Yanıt: Laravel Hakkındaki Sorularıma Cevap Arıyorum

evet laravelle herşeyi çok rahat yapabilirsin (düzgün yazabildikten sonra) ...Laravel bir mvc çatısıdır.
Kendine has kolaylıkları ve güzellikleri var --- hepsi php'nin sana verdiği özellikler bunlar - laravel marstan bir şey getirmiyor.
Öyle allame bir şeyde beklemeyin -- Kodu kendi yazsın ben yorulmayayım --- oyle bir dunya yok. yeri gelir amele gibi uğraştırır laravel seni -- kodu iyi tasarlayamazsan...

Bana kendi yazdığım kod dışında milletin hiç bir kodu (laravelle yazılmıs) güzel gelmemiştir.
Hatta berbat gelmiştir smile
Laravelle spagetti yazıyolar farkında değiller..Object oriented cok ama cok ayrı bir sahadır.
Frameworkun işi olamaz o...
Birde bazen bakar durursun --- Hiç bir şekilde migration yazılmamış bir projeye migration yazmam istendi -- yazmadım.. 80 kusur tablo var her biri en az 15 fieldli..amelemiyim ben yazmam asla..baştan yazılaymış..:) laravel bu konuda hiç yardım etmez sana smile baştan düşüneydin der akılsız başın cezasını eller çekermiş misali smile

bir tane auto migration paketi buldum çalışmadı smile
Ha son olarak o route dosyasını çarşaf gibi uzatanlarada küreğin tersinle vurasım gelir.Hiç şakası yok en nefret ettiğim şeydir.
Route okumam ben; mantığı çizersin otomatize edilir herşey.. blabla/foo/zaaa/zuu/1 diye route olmaz.

route::get('blog','[email protected]');
route::get('blog/{id}','[email protected]');

döverim ben bu adamı..yada işverensem direkt kovarım...
Tabi bana göre; sevmem ben boyle tekrarı.Şişiyor o dosya okunmuyor sonra..
Anlamsız anlamsız kendini tekrarlayan routelar ortaya cıkıyor.
Okumanın ötesinde ben yazamam böyle route ; üşenirim her defasında her yol için aynı sınıf farklı method.
Saçmalığın daniskası.Bir method yaz adam gibi böl kodunu.

Birde aklıma gelmişken 500 satır method olmaz.Kimden intikam alıyorsunuz kendinizden mi?
3 gün sonra kendiniz okuyamıcaksınız o kodu.

Son düzenleyen deathisonitsway (14.05.2018 22:33:24)

Laravel does not save you. Php knowledge only save you. Do not become a Laravel programmer, just the opposite,become php developer.

Forum alt kısmı