Giriş yapmadınız.

#1 03.02.2018 00:02:40

kgurleyen
Üye
Kayıtlı: 02.02.2018

Laravel Profile

Merhaba arkadaşlar. Laravel ile seri ilan  üzerinde bir konuda takılı kaldım.  Site de ilan veren üyenin profiline tıkladığımızda  filtreleme ekranında  üyenin  ilanlarını filtreleyerek gösteriyor.  Ben bu sayfaya o profilin isim adres telefon gibi bilgilerinide users tablosundan ulaşarak üst kısma yazdırmak isdedim fakat tanımlayamadım.  .. Yardım ederseniz çok sevinirim

Son düzenleyen kgurleyen (03.02.2018 00:09:04)

#2 03.02.2018 23:02:15

kgurleyen
Üye
Kayıtlı: 02.02.2018

Yanıt: Laravel Profile

Kendi soruma kendim cevap vermiş gibi olacağım ama halen istediğim şekilde düzenleyemedim .
web.php

Route::get('/profile/{user}', '[email protected]');

BayiprofilController.php

namespace App\Http\Controllers;

use App\User;
use Illuminate\Http\Request;

public function index( User $user)
{

return view('bayiprofil.index',compact('user'));
}

User.php

namespace App;

use Illuminate\Notifications\Notifiable;
use Illuminate\Foundation\Auth\User as Authenticatable;

class User extends Authenticatable
{

public function getRouteKeyName()
    {
        return 'username';
    }

Problemi çözdüm derken bu seferde o link ile üyenin ilanları geliyordu filtreleme yapıyordu sistem baska bi sayfa oluşturup bu filteleme sayfasına include ettiğimde ettiğimde artık ilanlar ve layot.master gidiyor sadece  profil olarak tanımladığım sayfa geliyor çözemedim include ettim filtreleme  sayfasına ama olmuyor etkisiz hale geldi
///// Bu şekilde profil sayfası oluşturdum ve profile/username ile kullanıcı bilgilerine ulasdım lakin bu url çağırdığımda bu seferde kullanıcının ilanları yok oluyor sadece o profil sayfasını gösteriyor

Son düzenleyen sineld (05.02.2018 12:14:59)

Forum alt kısmı