Giriş yapmadınız.

Duyuru

TÜRKÇE KİTAP DUYURUSU:
Laravel 5 : Laravel 5.1 Güzelliği (Türkçe)
Vue.js 2 : Vue.js 2 Majesteleri (Türkçe)

#1 27.12.2017 13:54:52

purpandicular
Üye
Kayıtlı: 27.12.2017

İngilizce dersine karşılık Php dersi arıyorum

Arkadaşlar merhaba, umarım yanlış yere yazmıyorumdur,

programcılığa oldukça geç yaşta -32- merak saran bir İngilizce hocasıyım ve İstanbul Anadolu yakasında ikamet ediyorum. Yazdan bu yana çok keyif alarak bir sürü dil hakkında basic bilgiler öğrendim, fakat bir sonraki adımı atmakta zorluk çekiyorum.

Html, css, js, jquery, bootstrap, php, laravel...Her öğrendiğim şey, kendimi çok daha yetersiz hissettiriyor smile  Şu an için php ve mysql'de beginner seviyedeki işlemleri yapabiliyorum.

Muhtemelen çoğunuzun İngilizcesi iyi seviyededir, ama yine de kendini daha da geliştirmek ve konuşma pratiği yapmak isteyen arkadaşlar varsa ayda birkaç kez kahve içip karşılıklı İngilizce ve php dersleri yapmak isterim. 

Ayrıca ileri seviyede elektro gitar dersleri de veriyorum, böyle bir merakı olan arkadaşlarla da ortaklaşa çalışabiliriz.

Mail yoluyla ya da buradan iletişime geçebilirsiniz;

[email protected]

Saygılar sevgiler

#2 28.12.2017 00:48:31

kazim.karagul
Üye
Kayıtlı: 01.11.2014

Yanıt: İngilizce dersine karşılık Php dersi arıyorum

Doğrusu yazılımın %90'lık kısmını zaten öğrenmişsiniz smile Zaten yazılımda önce öğrenilmesi gereken İngilizcedir. Sonra diğer ufak tefek konulara göz atmak yeterli tongue

Yılın başında demiş olsaydınız ben çalışmak isterdim ama artık İstanbul'da değilim. Bir arkadaş bulsanız da bulmasanız da benim tavsiyem youtube kanalları ve ücreti ücretsiz eğitim setlerini takip etmeniz. Şahsen ben öyle başladım ve çok faydasını gördüm. Sürekli tekrar tekrar izleyerek ve aynı şekilde kod da yazarak kendinizi ilerletebilirsiniz. Ardından bu nasıl oluyor, şunu neden kullanmışlar gibi sorular sorarak birçok kişiden farklı cevaplar almanız daha faydalı olur.Bir kişiyi takip etmek onun yolunu ezberlemek gibi oluyor. Birkaç yazılımcı bulup takibe almanız daha iyi olur.

#3 28.12.2017 11:42:35

purpandicular
Üye

Selamlar, güzel tavsiyeleriniz için çok teşekkürler,

İngilizce'nin büyük bir avantaj olduğu konusunda kesinlikle haklısınız, bir anda yüzlerce kaynağa ve stackoverflow gibi bir siteye erişim imkanı kazanıyorsunuz.
Dil sayesinde freecodecamp, codecademy, sololearn gibi birkaç uygulama bitirdim ve birkaç tane de O'reilly kitabı takip ettim. Aslında kısa sürede bir şeyler öğrendiğimi hissediyorum, fakat sanırım biraz daha sabırlı olmam gerekiyor. 

Tek sorun bazen bir yol haritasının eksikliğini hissetmem. Şu an için kendime bir program belirledim; temel bir log in sistem oluşturup, kaydolan kişinin de basit bir quiz ekleyebileceği bir websitesi açmak.  Belki okuldaki öğrencilerimi de teşvik ederek öğrendikleri konularla alakalı testler hazırlamalarını isteyebilirim  smile

Saygılar,

#4 28.12.2017 12:05:03

mgsmus
Moderatör
Yer: Mersin
Kayıtlı: 17.08.2013
Website

Ben de İstanbul'da değilim, zaten işlerden dolayı kafamı da kaldıramıyorum. Belki farkeden olmuştur bazen burada gece 3-4 gibi konu yanıtladığım zamanlar oluyor. Onun dışında forumdayız, sorularınız takıldığınız yer olursa buraya yazarsınız yardımcı olabildiğimiz kadar oluruz.

#5 28.12.2017 17:49:17

purpandicular
Üye

Çok sağolun,
forumu yeni yeni keşfediyorum, yakında bolca soru sormaya başlayabilirim smile Umarım ilerde çözüm sunabilecek seviyeye de gelirim.
saygılar,

Forum alt kısmı