Giriş yapmadınız.

Duyuru

TÜRKÇE KİTAP DUYURUSU:
Laravel 5 : Laravel 5.1 Güzelliği (Türkçe)
Vue.js 2 : Vue.js 2 Majesteleri (Türkçe)

#1 18.06.2016 12:20:48

Arda
Üye
Yer: İstanbul
Kayıtlı: 08.03.2013
Website

Telebot2 - Lumen ile yapılmış, Plugin destekleyen PHP Telegram Botu

Geçen sene bir Telegram botu yazmıştım, bu hafta sonu Laravel Lumen 5.2 kullanarak yeniden yazdım. Hem daha derli toplu, hem de daha şık duruyor.

Bu Telegram botu ile bota verilen komutlara metin, resim, dosya, ses, konum, sticker gibi cevaplar tanımlayıp kullanıcıya gönderebilirsiniz.

Ayrıca plugin özelliği de implemente ettim bu sefer. Composer'dan çağırdığınız herhangi bir PHP sınıfını veya klasörüne eklediğiniz sınıfı kullanarak plugin bu botu bir çatı olarak kullanıp dilediğiniz cevapları dilediğiniz şekilde yazdırabilirsiniz.
Repo burada:

https://github.com/Ardakilic/Telebot2

Örnek ekran görüntülerini de repo okubeni dosyasında bulabilirsiniz.

Hala birkaç eksik var. Zaman buldukça düzenlemeye devam edeceğim.
Eğer sizin de keşke olsa dediğiniz, veya geliştirmeye katım olsun dediğiniz yerler varsa issue açarak, veya pull request göndererek bildirebilirsiniz.

Şu an 2 tane bot host ediyorum bu kod ile. Her birinde 2 farklı plugin var.

Umarım hoşunuza gider.

PacktPub'dan çıkan kitaplarım: Laravel Application Development Blueprints, Laravel Design Patterns & Best Practices.
Türkçe çıkan kitabım: Raspberry Pi

#2 19.06.2016 02:42:27

sineld
Yönetici
Yer: Bursa
Kayıtlı: 26.12.2012
Website

Yanıt: Telebot2 - Lumen ile yapılmış, Plugin destekleyen PHP Telegram Botu

Ellerine sağlık Arda.

Temiz iş çıkarmışsın wink

#3 19.06.2016 02:56:08

sineld
Yönetici
Yer: Bursa
Kayıtlı: 26.12.2012
Website

Bir Android kullanıcısı olarak Telegram yüklediğimde ilk yaptığım;

1. @telerobot bot kullanıcısını ekle
2. Ona "Locate android tr" mesajı gönder.
3. Alınan dil dosyasını uygula

olmuştu. cool

#4 19.06.2016 17:42:37

Arda
Üye
Website

Çok sağol Sinan smile

Elimden geldiğince kütüphaneyi framework'den decouple etmeye ve de interface kullanmaya çalıştım. Lumen'dan Laravel'e veya hatta başka bir projeye kolaylıkla dahil edilebileceğini düşünüyorum.

PacktPub'dan çıkan kitaplarım: Laravel Application Development Blueprints, Laravel Design Patterns & Best Practices.

#5 20.06.2016 08:59:59

kzorluoglu
Üye
Kayıtlı: 27.12.2015

Konuyla pek alakasi yok sanirim ama bunun kullanim alani nedir, kimler kullaniyor?

#6 20.06.2016 09:34:43

Arda
Üye
Website

kzorluoglu yazdı:

Konuyla pek alakasi yok sanirim ama bunun kullanim alani nedir, kimler kullaniyor?

Telegram chat grubunuz var diyelim ya da bir servisiniz var bu yazılım paketi ile bir bot oluşturup o kanalda veya özel mesajla gelen bota tanımladığınız cevapları yazdırabiliyorsunuz.

Plugin desteği ile özgürlük size kalmış.

Commit atılırsa gruba mesaj, soru sorana cevap, hava durumu, komik alıntılar, resim, video, konum, aklınıza ne gelirse.

#7 20.06.2016 11:09:06

loc
Üye
Kayıtlı: 08.06.2015
Website

Arda yazdı:
kzorluoglu yazdı:

Telegram chat grubunuz var diyelim ya da bir servisiniz var bu yazılım paketi ile bir bot oluşturup o kanalda veya özel mesajla gelen bota tanımladığınız cevapları yazdırabiliyorsunuz.

Plugin desteği ile özgürlük size kalmış.

Commit atılırsa gruba mesaj, soru sorana cevap, hava durumu, komik alıntılar, resim, video, konum, aklınıza ne gelirse.

Telegram botu yerine yazmakta olduğum intranet içindeki messenger kısmı için bana biraz fikir verdi diyebilirim. Elinize sağlık.

#8 13.06.2017 20:05:41

yalcinkaya
Üye
Kayıtlı: 26.08.2014

Merhaba 3-4 yıl önce kendi botunu kendin yap diye bir site vardı ve laravel ile yazılmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam bu sitede konusu vardı acaba onu siz mi yazmıştınız ?

Edit :

Site şu şekilde çalışıyordu. Üye olduktan sonra bota sorular soruyordunuz ve panelden bunları cevaplıyordunuz.

Son düzenleyen yalcinkaya (13.06.2017 20:06:33)

Forum alt kısmı