Giriş yapmadınız.

Duyuru

TÜRKÇE KİTAP DUYURUSU:
Laravel 5 : Laravel 5.1 Güzelliği (Türkçe)
Vue.js 2 : Vue.js 2 Majesteleri (Türkçe)

#1 16.10.2014 03:00:03

betho
Üye
Kayıtlı: 15.05.2014

getJson Dönen değerler ekrana basmıyor ?

Arkadaşlar merhaba

getJson ile controller deki getJson adlı  metoduma bir json isteği gönderiyorum ,orada gereken veri tabanı sorguları yapıldıktan sonra

public function getSonsub($id, $min = 0, $max = 0, $type = 0) {

if ($type == 'popularity') {
             $products = Merchantsproduct::where('cat_id', '=', $id)->where('prod_price','>=',$min)->where('prod_price','<=',$max)
                ->where('m_active', '=', 1)->where('cat_id', '>=', 1)->where('contur', '>=', 1)
                ->where('cat_map', '>', 0)->orderBy('clicks', 'ASC')
                ->paginate(12)->toArray();
                 return Response::json(array('products' => $products));
        } elseif ($type == 'new') {
            return 'New';
        } elseif ($type == 'price') {
            return 'Price';
        }else{
            return Redirect::back()->with(array('mesaj' => 'true', 'title' => '', 'text' => '', 'type' => 'error'));
        }

}

return Response::json(array('products' => $products)); şeklinde datayı tekrar json formatında dönderiyorum

Headers bilgileri :

Request URL:http://www.netbunet.net/categories/sonsub/57/120/176.99/popularity
Request Method:GET
Status Code:200 OK şeklinde
Preview bilgileri
products: {total:820, per_page:12, current_page:1, last_page:69, from:1, to:12, data:[,…]}
current_page: 1
data: [,…]
from: 1
last_page: 69
per_page: 12
to: 12
total: 820

Response ise yaklaşık şu şekilde başlıyor

quatici","clicks":0,"contur":1,"prod_name":"Pantaloni Strike Mark 32 RED","prod_brand":"SHIFT","prod_description":"SHIFT PANTALONI STRIKE MARK. ............ ve devam ediyor
Yani kısaca sorgumun sonucu consolda tam olarak karşımda duruyor.
Her şey buraya kadar doğru gitmesine rağmen sayfamdaki ürünler sayfa yenilenmeden yada yenilenerek bir türlü güncellenmiyor nerede hata yapıyorum acaba dönen değişken adı ile sayfada daha önceden foreach içinde dönen değişken adı da aynı ama hatamı bulamadım

Şimdiden teşekkürler

Selam ve dua ile

Son düzenleyen betho (16.10.2014 03:03:11)

#2 17.10.2014 19:51:29

betho
Üye

Yanıt: getJson Dönen değerler ekrana basmıyor ?

Arkadaşlar ben bu noktada takılıp kaldım yardım edecek bir üstad yok mu acaba ?

Yada örneğin sayfadaki ürünleri fiyata populariteye vs sıralamak için bulunan radio butonlar var diyelim ben bu butonlara tıklandığında ilgili aramayı yapıp geriye sonuçları döndüren mekanizmayı şöyle kurdum get json ile ilgili Controllera değişkenleri gönderiyorum orada veri tabanı sorgusunu eloquent ile yağıyorum ve return Response::json ilede geri gönderiyorum ancak dönen değerleri view içerisindeki foreach içinde yeniden dönderip sonuçları gösteremiyorum  ben bu mekanizmada mı hatalı ilerliyorum yoksa yol doğru sadece ekrana basmayı mı bilmiyorum eğer öyleyse ben bu dönen veriyi ekrana  nasıl geri basmalıyım

Lütfen bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bir öneri yada yardımda bulunsunlar gerçekten iki günden beri bir arpa boyu ilerleyemedim bu yüzden sad
Selam ve dua ile

#3 17.10.2014 20:21:09

MURATSPLAT
Yönetici
Yer: Antalya
Kayıtlı: 06.05.2014
Website

Kendi fikrimi söylüyorum:

Artık ciddi şekilde yazılmış sorulara cevap yazıyorum.  Forumlarda genellikle adı konulmamış standartlar vardır.  Herkes buna uyarsa soru soran da soruya cevap yazan da zamandan kazanır. Gnu/Linux ve openSource camiasında zaman harcamış kişiler çok iyi bilirler. Çünkü hemen uyarılırlar.

Bir soru karmaşık olmaz. Eğer sorun karmaşık ise takıldığın yeri basit bir örnekle anlatırsın, ve cevap eklersin.

Sorununu yazarken  başkalarının bu soruyla ilk kez karşılaştığını düşünerek anlatmalısın ama bu,  soruyu ayrıntılara boğmak anlamına gelmez.

Sorunu okurken ne sorduğunu net olarak anlayamadım. Tahminler  üzerinden gidebilirdim. Ama neden zaman kaybedeğim ki ?

Sorunun istemci tarafından javascipt ile laravel'den dönen json türü cevapla mı ilgili yoksa  laravel'in view katmanıyla mı ilgili ? Şimdi ben oturup bunun tahmini için niye kafa patlatıyım.  Özellikle beyni ile kod yazan bir forum kullanıcısı bunu neden yapsın?

Son düzenleyen MURATSPLAT (17.10.2014 20:24:11)

#4 17.10.2014 21:12:56

betho
Üye

MURATSPLAT yazdı:

Kendi fikrimi söylüyorum:

Artık ciddi şekilde yazılmış sorulara cevap yazıyorum.  Forumlarda genellikle adı konulmamış standartlar vardır.  Herkes buna uyarsa soru soran da soruya cevap yazan da zamandan kazanır. Gnu/Linux ve openSource camiasında zaman harcamış kişiler çok iyi bilirler. Çünkü hemen uyarılırlar.

Bir soru karmaşık olmaz. Eğer sorun karmaşık ise takıldığın yeri basit bir örnekle anlatırsın, ve cevap eklersin.

Sorununu yazarken  başkalarının bu soruyla ilk kez karşılaştığını düşünerek anlatmalısın ama bu,  soruyu ayrıntılara boğmak anlamına gelmez.

Sorunu okurken ne sorduğunu net olarak anlayamadım. Tahminler  üzerinden gidebilirdim. Ama neden zaman kaybedeğim ki ?

Sorunun istemci tarafından javascipt ile laravel'den dönen json türü cevapla mı ilgili yoksa  laravel'in view katmanıyla mı ilgili ? Şimdi ben oturup bunun tahmini için niye kafa patlatıyım.  Özellikle beyni ile kod yazan bir forum kullanıcısı bunu neden yapsın?

Arkadaşım haklısın ben sorunumu tam olarak anlatamamışım belliki;
Benim sorunum şu getJsondan dönen data adlı veriyi view katmanı içerisindeki daha önceden foreach ile yazdırdığım divin içne yeniden yazdırıp dönen data daki verileri ekran basmıyorum umarım açıklayıcı olmuştur

Kısaca yapıyı da vereyim aşağıda :
getJson isteği yaptığım script Kodu:

$.getJSON("{{ URL::to('categories/category/') }}/" + id + '/' + min + '/' + max + '/' + type, function (data) {
           //data fonksiyonundan Dönen verileri yazdırmam gereken yer burası
            console.log();
          });

Controller dan Response::json dönüşü

$products = Merchantsproduct::where('cat_id', '=', $id)->where('prod_price', '>=', $min)->where('prod_price', '<=', $max)
 ->where('cat_id', '>=', 1)->orderBy('clicks', 'ASC')->paginate(12);
 $data = View::make('frontend.home.category.subcategory')->with('products', $products)->render();
 return Response::json(array('data' => $data));

Bunları yaptıktan sonra consolda
Headers bölümünde
Request Method:GET
Status Code:200 OK şeklinde işlemin başarılı lduğu ve
Response da ise {"data":"<div id=\"product_area\" class=\"row\">\r\n        <div şekline başlayan uzun bir data verisi görünüyor

Yani buraya kadar her şey tamam ben bu dönen data adlı veriyi view içerisinde yeniden kullanamadım sorun bu yani view template bölümünde veriyi bastıramamaktan ibaret

Tekrar teşekkür ederim smile

EDİT :: Aşağıdaki gibi çözdüm yardımlarınız için teşekkürler

$('#product_area').addClass('hide');
              $('#data').html(data.data);

Son düzenleyen betho (17.10.2014 21:28:53)

Forum alt kısmı