Giriş yapmadınız.

#1 26.04.2019 10:52:54

metolina
Üye
Kayıtlı: 19.10.2018

Config.json

Hocam sistemime mesaj panelinin apisini entegre etmek istiyorum ama verdikleri dosya sadece api dosyası ve config.json diye bir dosyasına doğru bir formatta giriniz diyor daha laravel de yeniyim ve yapmaya çalıştığım şey bir müşteri girilecek ve bu girilen müşterinin veritabanına kayıtlı tuttuğum telefon numarasına sms gönderilecek bunun için de mesajpanelini kullanıyorum bana bir php dosyası verdiler

MesajPaneli Api Client dosyasını indiriniz.

Aşağıdaki örneklerde gösterildiği gibi MesajPaneliApi.php dosyasını dahil ediniz.

Kullanıcı bilgilerinizi config.json dosyasına doğru formatta giriniz.

{
  "user" : {
    "name": "kullaniciAdi",
    "pass": "sifre"
  }
}

Olarak bir açıklama koymuşlar. Kurulumu için bunları yapmam yeterli oluyormuş fakat config.json diye bir dosya dizini yok ve bunu nasıl nereye koyucağımı da bilmiyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

#2 26.04.2019 10:53:41

metolina
Üye
Kayıtlı: 19.10.2018

Yanıt: Config.json

Dosya içeriğini atmam gerekirse de atabilirim hocam dediğim gibi konuya dair bir fikrim yok ama yardımcı olursanız çok sevinirim

#3 26.04.2019 11:58:24

ak
Üye
Yer: İstanbul
Kayıtlı: 12.07.2014

Merhaba,

http://forum.laravel.gen.tr/viewtopic.php?id=2894 linkinde  konu geçmişti dener misiniz.

İyi çalışmalar..

#4 26.04.2019 13:13:27

mgsmus
Moderatör
Yer: Mersin
Kayıtlı: 17.08.2013
Website

Kodlarda MesajPanelApi sınıfının constructor yöntemine bakarsanız eğer:

/**
 * MesajPaneli Client constructor.
 *
 * @param string $configFileName
 *
 * @throws ClientException
 */
public function __construct( $configFileName = 'config.json' ) {
	$this->actions = new UserActions( new Credentials( $configFileName ) );

if ( ! $this->actions ) {
		throw new ClientException( "Müşteri bilgileri doğrulanamadı. Lütfen config.json dosyasını kontrol edin." );
	}
}

parametre olarak $configFileName = 'config.json' şeklinde config.json dosyasını içerisine aktardığını görürsünüz. Kodlara göre bu config.json MesajPaneliApi.php dosyasının bulunduğu yere siz oluşturup içini dolduracaksınız.

Dosyayı başka yere koymak isterseniz, örneğin kök dizindeki config klasörüne mesajpaneli.json şeklinde:

$panel = new MesajPaneliApi(config_path('mesajpaneli.json'));

yapabilirsiniz.

Forum alt kısmı