Giriş yapmadınız.

#1 23.04.2019 01:52:23

dodiş
Üye
Yer: Mersin
Kayıtlı: 30.10.2017

Laravel Auth - Remember me kullanımı

Merhaba,
Giriş yaparken beni hatırla checkbox kısmım var eğer bu seçili ise çıkış yaptıktan sonra email ve password alanının dolu olmasını istiyorum. Dökümantasyonu okudum fakat anlayamadım. Çok açıklayıcı olmamış bana göre. İngilizcem de pek yok çünkü.
Sadece LoginController.php 'ye şu fonksiyonu uyguladım.

public function login(Request $request)
    {
        $credentials = $request->only('email', 'password');

if (Auth::attempt($credentials, $request->remember_me)) {
            // Authentication passed...
            return redirect()->intended('/');
        }

return redirect()->back()->withInput()->withErrors([ 'error' => 'Üzgünüz, bu bilgiler kayıtlarımız ile eşleşmiyor.' ]);
    }

Yani bunu browserlar zaten soruyor. Remember me'nin amacı nedir? Oturum süresi dolduktan sonra tekrar gelirse login olmasını beklemeden giriş yapması mı ? Nasıl kullanırım açıklayabilir misiniz örnekle ?
Yani kontrol ettim. o değeri "true" gönderdiğim zaman users tablosunda ki "remember_token" doluyor. false ise dolmuyor. Ama bunu laravel anlayabilir mi ? Yani extra bir şey gerekiyor mu ?

Son düzenleyen dodiş (23.04.2019 01:58:03)

#2 23.04.2019 08:49:30

mgsmus
Moderatör
Kayıtlı: 17.08.2013
Website

Yanıt: Laravel Auth - Remember me kullanımı

Buradaki remember me özelliği kullanıcının sürekli oturumunun açık tutulması için, ta ki kendisi çıkış yapıncaya kadar. O yüzden gerekli bilgi veritabanında saklanıyor. Sizin bahsettiğiniz kullanıcı adı/şifrenin hatırlanması ayrı bir olay.

#3 23.04.2019 18:41:02

sineld
Yönetici
Yer: Bursa
Kayıtlı: 26.12.2012
Website

Kullanıcı adı ve şifresini cookie ile saklamalısınız ki bu da son derece sakıncalı. Ciddi bir güvenlik zaafiyetine sebep olur.

#4 24.04.2019 09:27:33

dodiş
Üye
Kayıtlı: 30.10.2017

Anladım cevaplarınız için çok teşekkürler

Forum alt kısmı