Giriş yapmadınız.

#1 05.11.2017 14:10:26

elementaryos
Üye
Kayıtlı: 20.04.2017

Kendi firmasını açmak isteyenlere tavsiyeler

Merhabalar, burada epeydir yoktum o sırada symfony'e kapağı atmıştım nitekiim öğrendim de , şimdi kafamda paketler üretip durmak var her iki framework içinde tabi araya az da phalcon kaynatmış olsamda mecburiyetten ona ihtiyacım yok.

Bir firma açmak istiyorum ama iki defa başvurdum hibe desteği için işkur vasıtasyıla kosgebe onaylanmadı, seçilmedim. Sermaye ne kadar gereklidir. En önemli sermaye tabi ki bilgim oalcağı için. Küçük balıklarla uğraşmaktan ziyade hem eğlencceli kendi mvc yapımı devşirme, componentler ve autoload ile yürüme isteğim var. Kurumsal firmalar içinde wordpress ile temalar oluşturma niyetindeyim hem bu şekilde themeforest gibi yerlerde pasif gelir modeli oluşabilir. Oradan dolar bazında geleceği için bire üç, hem ekonomiye can hem de bir nevi ihracat.
Tabi kafamda diğer firmalarda gördüğüm yanlışları da yapmak istemiyorum örneğin hiç unit, p2p testi yazmazlar. Yazılımcının tepesine biner sıkar, morali sıfırlarlar. Bunlar gelişimi sağlamıyor.

Yanıma da bir grafikçi aldığımda ilk etapta ben dökerim , arayüzleri hazırlar, büyüyünce de backend, front yürüyebiliriz diye düşünüyorum.
Olursa da büyük balık, büyük müşteri gibi işlere girişme niyetim var. Tabi sadece php ile değil ,java ve C++ da yöneldim bu sıra içerisinde çok komplex olmasada kütüphane otomasyonu gibi şeyler üretebilirim. Burada kendi firması olan arkadaşlar da vardır diye düşünüyorum.

Forum alt kısmı