Giriş yapmadınız.

Duyuru

TÜRKÇE KİTAP DUYURUSU:
Laravel 5 : Laravel 5.1 Güzelliği (Türkçe)
Vue.js 2 : Vue.js 2 Majesteleri (Türkçe)

#1 04.09.2015 14:05:43

Bektas-Star
Üye
Yer: Ankara
Kayıtlı: 23.12.2013

Eloquent ile MYSQL verilerini süzme

Merhaba kodu altta paylaşıyorum WHERE içindeki @indirimli_yeni_fiyat değişkeninde problem oluyor sanırım hiç bir kayıt getirmiyor nasıl bi hata yapmış olabilirim bulamadım bir türlü, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

config tablomda has_altin var buradan ürünün fiyatını bulmak için değeri çekiyorum. yani has altın ile ürünün ağırlığını çarparak fiyatını buluyorum eğer indirim varsa fiyatta indirim hesaplamasıda yapıyorum. Bulduğum fiyatla ürünleri fiyatlarına göre süzmek istiyorum fiyatı 300 ile 500 TL arasında olanlar gibi.

Products::select(
                    'products.*', DB::raw('@yeni_fiyat := star_config.has_altin*star_products.iscilikli_urun_agirligi AS yeni_fiyat, @indirimli_yeni_fiyat := IF(star_products.discount > 0, (star_config.has_altin*star_products.iscilikli_urun_agirligi) - (star_config.has_altin*star_products.iscilikli_urun_agirligi) * star_products.discount / 100, star_config.has_altin*star_products.iscilikli_urun_agirligi) AS indirimli_yeni_fiyat')
            )
            ->leftJoin('config', 'config.id', '=', DB::raw('1'))
            ->whereRaw('@indirimli_yeni_fiyat > 300')->limit(10)->get();

Son düzenleyen Bektas-Star (04.09.2015 14:06:30)

#2 09.09.2015 12:50:07

MURATSPLAT
Yönetici
Yer: Antalya
Kayıtlı: 06.05.2014
Website

Yanıt: Eloquent ile MYSQL verilerini süzme

Eloquent ile ilşkileri Products modeline eklersen, sorgu yazarken bu kadar sürünmezsin.. Bir haftanı ayır, Eloquent kullanımını dökümantasyondan öğren, bu işin ne kadar kolay yapılabileceğini görünce çok şaşıracaksın.

Şahsen ben yukardaki kodu anlayacak kadar SQL bilmiyorum. Çünkü bilmem gereken daha önemli diller var. JS  EcmaScript5-6, php, golang , css ve diğer öğrenilmesi gereken tonla şey..

Orm öğrenin, sql komutları yazmak ve hata yapmakla uğraşmazsınız..

#3 14.09.2015 10:31:31

sineld
Yönetici
Yer: Bursa
Kayıtlı: 26.12.2012
Website

Forum alt kısmı