Giriş yapmadınız.

#1 Yanıt: Genel Tartışmalar » Laravel Premium Eklentiler » 10.01.2014 12:54:52

Premium ifadesi ücretli olduğu anlamına gelir.

NeoNeuro yazdı:

Ben verilen linkte premium eklentilerin parayla satılacağına dair bir ifade görmedim. Bir yanlışlık olabilir mi naczu? Ya da bunu destekleyen başka bir kaynak var mı?

#2 Yanıt: Genel Tartışmalar » Laravel Premium Eklentiler » 09.01.2014 11:23:14

Örnek verecek olursak PHP senkron çalışır. Asenkron çalışabilmesi için pthreads eklentisi var. laravelin bu eklentiyi desteklemesi için kesinlikle core yapısını değiştirmesi lazım. Core içerisinde bir çok değişiklik yapmak gerekir. Başka bir örnek laravel PDO driver kullanıyor. Sql serverin isteğe bağlı olarak sorguyu sonlandırması ve istek göndermemesi PDO driver ile imkansız. Dolayısı ile farklı bir driver ve farklı bir laravel çekirdeği gerekir. Server teknolojileri hızla gelişiyor. Umarım yeni teknolojilere uyumlu laravel çekirdeğini paket ile sunup ücretli yapmazlar.

#3 Genel Tartışmalar » Laravel Premium Eklentiler » 09.01.2014 01:22:19

naczu
Yanıtlar: 16

Taylor Ottwellin bir yazısında okuduğum kadarı ile Laravel 4.2 ile premium (ücretli) eklentiler gelecekmiş. Hatta Taylor Ottwell bir paketi tamamlamış bile. laravel core'unda web için sadece en çok gereken bileşenler bulunacakmış. Diğerleri artık permium olacakmış. Sevinsemmi üzülsemmi bilemedim.

Kaynak: http://taylorotwell.com/looking-forward-laravel-4-2/

#4 Laravel 4.x Yardım » Server Tarafındaki eski istekleri iptal etme » 09.12.2013 04:38:03

naczu
Yanıtlar: 0

Merhaba arkadaşlar. Bir problemim var. Yardımınız dokunursa çok sevinirim. Laravelin kendi formunda yayınladım. Sizden gelecek yardımlarada minnettar olurum.

http://forums.laravel.io/viewtopic.php?pid=64192#p64192

#5 Yanıt: Konu Dışı » Laracast Videoları » 03.12.2013 17:32:45

Üye oldum Jeffrey Way'e destek olmak için. @ileskam Kesinlikle firmanın yaptığı yanlış yöneticilerini bağlar. Hak istemeside normaldir. Ama kazancı bizi ilgilendirmeli. Çünkü büyük kurumlar uluslararası güç dengelerini etkiliyor. Dolayısı ile bence vazife çıkartılır. Ama bu hassasiyeti gösterecek Türkiye'de çok az insan var (başta linuxçüler). Uzun zaman önce korsan yazılım işini takıntı haline getirmiştim. Hepimizin mutlaka oyun geçmişi vardır. indir crackle oyna. Adamlar emek ediyor işletim sistemi yapıyor, oyun yapıyor ve sen onu crackle bedavadan oyna. Bu kul hakkına giriyor diye çok kafaya takmıştım. Baya araştırdım. Ama bu konuda aslında net çözüme ulaşamadım. Düşündüğünüzden daha karışık bir durum. Kimisi bu firmalar tekel olduğundan ve popülaritesini koruma adına bireysel korsan kullanıcılara göz yumuyor diyorlar. Ama bu lisans sözleşmesinde geçmeyen bir ibare ve gayriresmi bir düşünce. Mesela bir web tasarımcısı için Fireworks çok önemlidir. Ama ona parasını veripte lisansını ödeyen kaç kişi vardır merak ediyorum. Parmakla sayılacak kadar azdır. islami açıdan değerlendirmek doğru değil diyorsun ama ben aksine inanan birisi olarak doğru olduğunu düşünüyorum. Bazılarıda şöyle düşünüyor. Dünya ülkeleri arasında ekonomik bir savaş ve rekabet var. Bunu savaş açısından yorumladığında islami olarak bazı şeyler caiz olabiliyor. Tabi bu söylediklerim inanan insanlar için(aslında tüm insanlar için). Bunu basit algılayıp algılamamak senle ilgili @ileskam. Düşüncene saygı duyarım. Yazılımcılar için bağışta bulunman çok güzel. Ama gerçekten bağışa ihtiyacı olanlar için smile ve Bu bağış işi yazılımcılarla kalmamalı. O yüzden zekat var. İslam çığırtkanlığı yapmak istediğimden böyle yazmıyorum arkadaşlar. Sadece düşüncelerimi paylaşıyorum. Maruz görürsünüz inşallah.

makseli yazdı:

@uzcan bir ürün için üreten tarafından lisans ücretini istenmesi bence çok normal. "(islami açıdan değerlendiriyorum)" gibi bir ibare kullanmak doğru değil bana göre.

Ürün üretenin lisans ücreti istemesi normaldir. Hernekadar bu firma tekel olma vb. gibi doğru olmayan yollara gidiyor olsa da. Çünki, firmanın yaptığı yanlış yöneticilerini bağlar.
Firmanın kazancı bizi ilgilendirmez. Ya da bundan vazife çıkartılamaz.
Bunun faturasını biz kesemeyiz, hakkaniyet var !

neyse, konumuz bu değil

Ben elimden geldiğince TR ve yabancılara bağışta bulunuyorum. Bu miktarlar çok küçük olduğundan alanda verende memnun oluyor. Bunu ücreti olarak değil, bilginin - iyiliğin yayılması olarak görüyorum. Zaman çok değerli bir varlık !

#6 Yanıt: Konu Dışı » Laracast Videoları » 03.12.2013 16:47:34

Kesinlikle katılıyorum. Cidden çok iyi bir öğretici. envato'yu onunla tanıdık. Detayları es geçmiyor.

sineld yazdı:

Jeffrey Way mükemmel bir öğretici, ben her ay 9 dolar ödüyorum ve boşa gittiğini düşünmüyorum.

@makseli aynen katılıyorum, geliştiricilere bağışta bulunduğunuz zaman bu onlara maddi destek olur ve projelerini geliştirmeyi sürdürürler.

#7 Yanıt: Konu Dışı » Laracast Videoları » 03.12.2013 12:44:06

Dostum düşündümde haklı olabilirsin. Olayı microsoft açısından düşünürsek Türkiyede binlerce korsan kullanıcı var. Buna istinaden islami açıdan araştırdım. Tekel konumuna gelmiş bir firma olan microsoftun abartı kazanç elde etmesinden ötürü korsan kullanımının caiz olabileceğini düşünenler var (islami açıdan değerlendiriyorum). Fakat Devlet, bazı kurumlar ve üniversiteler microsofta her yıl servet ödediğini biliyorum. Jeffrey Way tekel olmuş birisi değil ve anlatımlarının hakkını veriyor. Cüzzi bir miktar istiyor. Videolarının devamının gelmesi açısından desteklemek en güzeli. Saygılar.

#8 Yanıt: Konu Dışı » Laracast Videoları » 03.12.2013 11:41:40

Sadece bir video için üye olmak istemiyorum. Ayrıca türk hazinesinin yurtdışına akmaması açısından doğru bir karar olur. Yani bir kişi üye olur. Ve diğerleride faydalanır. Böylece America bu işten daha fazla kar etmez. Unutmayın ki biz ülke olarak birbirimizle paylaşımda bulunmazsak toplumsal olarak büyümemiz daha zor. Buyrun istediğim video dışında Laravel digging in video serisinin torrenti. Adamın read me kısmında yazan şu

I am just uploading this because I think knowledge should be free and available for everyone.
This guy is a genius and excellent tutor! If you liked his tutorials, I think it would be a good idea to support the man!
www.laracasts.com

Torrent Link Silindi.

#9 Konu Dışı » Laracast Videoları » 03.12.2013 02:55:41

naczu
Yanıtlar: 16

Selam arkadaşlar. laracast.com da ki şu Vim + Laravel videosu olan varsa upload edebilir mi ?.

#10 Yanıt: Kod Örnekleri » Advanced Pagination » 10.04.2013 12:37:18

aynen öyle bad practice ... ama bu tür query lerde sql injectionlara kendinde önlem alabilirsin PDO ya gerek kalmadan ...Ayrıca ben DB::query()' nin de sql injection a karşı korumalı olduğunu düşünüyordum yanılmışım. Zaten laravel 4 te DB::query() diye bişey kalmamış kaldırılmış. DB::raw var onun içinde injection uyarısı yapıyor zaten

Şöyle olması daha iyi olurdu;

$db_query = $this->DB;
        foreach($fields as $key)
        {
		   foreach(array_filter(array_unique(explode(',', preg_replace('/[\s\W]+/', ',', $request)))) as $val) $db_query->where($key, 'like', "%{$val}%");
		   $query_result = $db_query->paginate(10);
        }

#11 Yanıt: Laravel/Lumen İş İlanları » İrtibata geçiniz » 15.03.2013 11:54:30

Piyasada bir sürü müthiş template engine leri olan CMS'ler var... İnşallah yakın zamanda laravel ile hazırlanmış profesyonel bir CMS sunacağım "ücretsiz olarak".

ersanserkan yazdı:

Merhaba,
Statik bir siteyi CMS hale getirebilecek kadar laravele hakim Ankara'da ikamet eden bir kişi aramaktayız. Detaylı bilgi için lütfen irtibata geçiniz

#12 Laravel/Lumen İle Yapılmış Uygulamalar » Bahruberr Sitesi » 15.03.2013 11:47:58

naczu
Yanıtlar: 1

Basit laravel ile geliştirilmiş çalıştığım firmanın sitesi ( Hızlıca yapılmış amatör bi site smile) Müthiş bir projem var laravel ile. Allah izin verirse bir kaç aya bitireceğim.
http://www.bahruberr.com/

#13 Yanıt: Laravel/Lumen İle Yapılmış Uygulamalar » Kişisel sayfam » 15.03.2013 11:44:07

ya yeni başlığa gerek duymadım... zaten aktif kullanıcı iki kişi var gördüğüm... ne diye başlık açayım dedim ki  big_smile ama açayım dimi (=

drlinux yazdı:

yeni bir başlık açmak ne kadar zor big_smile

#14 Yanıt: Laravel/Lumen İle Yapılmış Uygulamalar » Kişisel sayfam » 15.03.2013 11:36:24

laravel ile geliştirdiğim bir site... Biraz hızlı yapılmış amatörce. Bu arada laravel ile müthiş bir projem var. Allah izin verirse bir kaç ay içerisinde bitirmeyi planlıyorum.

http://www.bahruberr.com/

#15 Kod Örnekleri » Advanced Pagination » 15.03.2013 11:29:41

naczu
Yanıtlar: 2

Merhaba Arkadaşlar. Laravel 3 te pagination için bazı eksiklikler laravel 4 te kapatılıyor. Fakat laravel 3 kullanıyorsanız, sizle basit ama güzel bir pagination örneği paylaşmak isterim. Unutmayın ki bilgi paylaşıldıkça büyür. Lütfen paylaşım konusunda bencil olmayın.

Aşağıdaki kodlar inputtan gelen bir yada birden fazla kelimenin veritabanında aranıp sonuçların listelenmesi ile alakalı. İstediğiniz gibi uyarlayıp modifiye edebilirsiniz. PDO driver kullanıldığı için whitespace ve comma dışındaki regexp kodlarını çıkarabilirsiniz. Bilgi amaçlı verilmiştir. Saygılar.

class Search_Controller extends Base_Controller
{
	public function action_index()
	{
		if(count(Input::get('page')) && Input::get('page') > 1){
			$limit = (Input::get('page')-1)*10;
		}
		else{
			$limit=0;
		}
		$terms = Input::get('search');
		function search_split_terms($terms){

			$terms = preg_replace("/\"(.*?)\"/e", "search_transform_term('\$1')", $terms);
			$terms = preg_split("/\s+|,/", $terms);

			$out = array();

			foreach($terms as $term){

				$term = preg_replace("/\{WHITESPACE-([0-9]+)\}/e", "chr(\$1)", $term);
				$term = preg_replace("/\{COMMA\}/", ",", $term);

				$out[] = $term;
			}

			return $out;
		}

		function search_transform_term($term){
			$term = preg_replace("/(\s)/e", "'{WHITESPACE-'.ord('\$1').'}'", $term);
			$term = preg_replace("/,/", "{COMMA}", $term);
			return $term;
		}
		$terms = search_split_terms($terms);
		$parts = array();
		foreach($terms as $key){
			$parts[] = "field_name LIKE '%$key%' ";
		}
		$parts = implode(' AND ', $parts);
		$sql = "SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS id, fiel_name1, field_name2 FROM table_name WHERE $parts LIMIT $limit, 10";
		$result = DB::query($sql);
		$per_page=sizeof($result);
		$total=DB::only('SELECT FOUND_ROWS()');
		$results = Paginator::make($result,$total,10);
		foreach ($results->results as $key) {
			$data[]['info']=array($key->id,$key->field_name1,$key->field_name2);
		}
		$data['links']=$results->links();
		return Response::json($data);
	}

#16 Yanıt: Genel Tartışmalar » Hakkımızda » 10.03.2013 13:35:37

Tebrikler. Laravel Türkiye hayırlı olsun. Umarım iyi olur.

Çok iyi oldu, çokta güzel oldu. Lakin amma öyle değildir. big_smile

Forum alt kısmı

Uygulama FluxBB